Покинута хата
Поїхали... Зовсім одна залишилась,
Давно вже в минулому дні золоті.
Очима-віконцями вслід подивилась,
Тепер лише сниться: господа дбайлива,
На ганку онуки - стрічай, не журись!
Старезна акація будить тужливо:
" Прокинься, тепер все не так, як колись!"
Та їй не до буднів, у ній своя правда,
Тут пахне ще сіном, парним молоком.
Тут затишно, тепло, тут радісно й свято,
Живе доброта тут в кутку під вікном.
Ось знову тут літо, знайомі простори,
Левада і круча, ген квіт васильків.
І рідний, суворий, знайомий їй голос,
І щебіт дитячий, і спів солов'їв.
Зітхнула. Присіла. Від болю сховалась.
Поглянула в небо. Скотилась сльоза.
На білому світі одна вже зосталась,
Навкруг німота, бур'яни й дереза.
Невже більш ніколи не буде щаслива,
Затишна, привітна у будні й свята,
Нехай у житті все буває можливим,
Та от лиш ВОНА буде більше не та.
Н. Луньова

Немає коментарів:
Дописати коментар